eKabaret.pl - kabarety i skecze online!
Wszystko (406)   Kabarety (42)   Spektakle (153)   Koncerty (208)  
 
szukaj wydarzeń
Bilety na Bang2 (standup)
Zapomniane hasło? Przypomnij je sobie klikając tutaj!

Festiwal Twórczości Kabaretowej w Skierniewicach!

Festiwal Twórczości Kabaretowej w Skierniewicach!
Wyświetleń: 1706
1 października 2015
Uwaga Skierniewice! Już w dniach 9-10 października odbędzie się Festiwal Twórczości Kabaretowej Fetka! Festiwal składa się z części konkursowej w której zmierzą się młode kabarety oraz z występów gwiazd takich jak Kabaret pod Wyrwigroszem, K2 oraz Grupa AD HOC! Więcej informacji znajdziecie poniżej. :)
PROGRAM FESTIWALU

Piątek - 9 października, start: godzina 18.30, sala kameralna ul. Reymonta 33

Pojedynek kabaretowy o występ na konkursie finałowym
Kabarety: Na wynos vs. Pod napięciem

Wieczór Komedii Improwizowanej w wykonaniu Grupy Ad hoc

Prowadzenie: Alan Pakosz

Wejście za 1 zeta - bilety sprzedane przed imprezą

Sobota - 10 października, start: godzina 17.00, sala kinowa (Polonez)

Ogólnopolski Przegląd Kabaretów:
zwycięzca pojedynku kabaretowego z piątku
oraz
Kabaret Zalotka
Kabaret O Tak O

Gwiazdy wieczoru:
Kabaret K2
Kabaret Pod Wyrwigroszem

Prowadzenie: Jarek Marek Sobański

Wejście za 30 zł (dodasz 5 i będzie na psiaka ze skierniewickiego schroniska). Bilety od piątku do nabycia w kasie kina Polonez w Skierniewicach.


INFORMACJE O KABARETACH

Kabarety Przeglądowe:

Kabaret Zalotka
To trzy dziewczyny: Dominika, Ania i Sylwia, które w dzień ciężko pracują a wieczorami poddają się artystycznym podnietą w formie kabaretu. Dominika miła, chodź czasem strzeli focha, Ania - sympatyczna no chyba że ma focha, Sylwia - dobrym fochem nie pogardzi. Program z autorskimi skeczami to wnikliwa obserwacja rzeczywistości, dodajmy obserwacji kobiecym okiem. Bądźcie przygotowani na opowieści o miłości, zdradzie i radości.

Kabaret O Tak O
Kabaret powstał w czerwcu 2013 roku. Nazwa przyszła o tak... Na swoim koncie mają dwa programy i liczne nagrody.

O swoim programie piszą tak:
"Maximus Absurdus - centurion rzymski, żył w I wieku p.n.e. Wsławił się w zwycięskich bitwach na terenach Galii. Cesarz w nagrodę za zasługi podczas kampanii galijskiej ofiarował Maximusowi nieskończone bogactwo oraz jeden ze swych letnich pałaców na Sycylii. Program kabaretu O Tak O nie ma z nim nic wspólnego."


Kabaret Na Wynos
Jest ich pięcioro (Beata, Jagoda, Marta, Paweł i Patryk). Jak w każdej bajce, wszystko zaczęło się dawno temu (dawno to pojęcie względne) od tego, iż Beata i Paweł spotkali się w szkolnym kabarecie w szkole średniej. Potem wybrali się na jeden przegląd kabaretowy i się im spodobało. Skończyli szkołę, próbowali jako Kabaret SePaBe. Nie wyszło. Kabaret się rozpadł. 

Na początku roku 2013 Paweł i Beata postanowili spróbować raz jeszcze. Ogłosili casting do nowego kabaretu, przygarniając w swoje ramiona Jagodę i Patryka. Powstał Kabaret Na Wynos. Potem do grupy dołączyła Marta i tak jest do dzisiaj - wesoło.

Kabaret o swoim programie pisze w następujący sposób:
"Program "Śmieszne i nic poza tym" to program, który narodził się z najprostszej i wręcz banalnej potrzeby. Zwie się ona śmiech. Jeden z nielicznych, nieopodatkowanych darów, którym chcemy się dzielić. Bez ideologii i polityki zaglądamy wszędzie gdzie się da. Poczynając od Ekshibicjonisty, któremu zaglądamy oczami babci pod płaszcz. Odwiedzamy też młodzieżowego Sylwestra, bawimy się ze starszym małżeństwem i dochodzimy do wniosku, że czas szybko leci. Metafizycznie przenosimy się również do głowy statystycznego polskiego gimnazjalisty i sprawdzamy jego wiedzę z języka polskiego. Tak już mamy. 

Jesteśmy kabaretem z małej miejscowości, szukamy swoich szans po Polsce (w końcu jesteśmy "na wynos"). Nasze szanse staramy się wykorzystać najlepiej jak potrafimy."

Kabaret Pod Napięciem
Kabaret powstał pod koniec 2011 roku w Gdańsku z inicjatywy Arkadiusza Pawłowskiego. Oprócz założyciela, trzon grupy tworzą Maciej Wójtewicz i dźwiękowiec Michał Sidorkiewicz, KPN będąc w połowie 4. roku scenicznej działalności ma za sobą stworzone dwa pełne godzinne programy, które prezentowali na ponad 120 występach na scenach w całej Polsce oraz trzeci, choć jeszcze nie skończony, to już zyskujący coraz większe uznanie. Kabaret zaprezentuje fragmenty drugiego programy, którego nazwa to "Tour De Głupawka" jest połączeniem limitowanej edycji "Tour De France" używanego przez nich samochodu, oraz charakterystycznej głupawki, często dopadającej ich podczas podróży, z której energia jest potem przenoszona na scenę. Członkom KPN nie straszne są ani odległości które pokonują, ani ilość godzin, nierzadko nocnych, spędzonych w samochodzie. Oddawanie się swojej pasji w połączeniu z rozbawioną publicznością w pełni wszystko wynagradza. 

Kabaret Pod Napięciem to wielokrotni laureaci nagród jury oraz publiczności. Arek, Maciek to dwie osobowości sceniczne, które wraz z pomocą przebojowego dźwiękowca Michała uwielbiają razem tworzyć coś z niczego, czy to po wielogodzinnych próbach, czy drogą improwizacji na scenie. Efekty często zaskakują ich samych, lecz niespożyta energia i tona pozytywnych emocji tworzą bardzo ciekawy, a niekiedy absurdalny obraz. 

Gwiazdy wieczoru

Grupa Improwizacyjna AD HOC 
Grupa zajmująca się improwizacją komediową, powstała w 2008 roku w Krakowie. Ma w swoim repertuarze zarówno krótkie, jak i długie formy impro. Z inicjatywy Grupy AD HOC powstał ImproFest - Międzynarodowy Festiwal Improwizacji Kabaretowej, którego pierwsza edycja odbyła się w listopadzie 2010.

Do najbardziej popularnych spektakli Grupy AD HOC należą:

Wieczór Komedii Improwizowanej: Spektakl składający się z około 15 różnorodnych, improwizowanych krótkich form (gier i piosenek) tworzonych na żywo przy aktywnym udziale publiczności.

The Chuck Menton Show: Spektakl będący kompromisem między krótkimi i długimi formami impro ? najczęściej składa się z trzech półgodzinnych ?podspektakli? inspirowanych podanym przez publiczność słowem, miejscem, ważnym momentem w życiu, dowcipem itp.

Restart: Autorski spektakl improwizowany, zbudowany wokół jednej, powtarzającej się scenki będącej punktem wyjścia do niezliczonej ilości nowych opowieści.

I Wieczór Komedii Improwizowanej odbył się 13.10.2008 w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie.

W marcu 2009 roku, grupa przyjęła nazwę AD HOC, podkreślając w ten sposób stały skład uczestników Wieczorów Komedii Improwizowanej.

Żródło: adhoc.art.pl

Kabaret K2 
Kabaret powstał w maju 2012 roku i tworzą go członkowie kojarzeni z zielonogórskimi formacjami: Babeczki z Rodzynkiem oraz Hlynur. Od czasu powstania kabaret wygrał większość ważnych przeglądów m.in.: Mulatkę, Fermenty, Ryjka, Szpaka, PKS oraz w 2013 roku PAKĘ.

Swój pomysł na kabaret charakteryzują w następujący sposób:

"Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy.

Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były ?o czymś?. Jednak jest to staranność nie nachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie.

Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji.

Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu."

Źródło: kabaretk2.pl

Kabaret Pod Wyrwigroszem
Kabaret powstał w 1994 roku. Przez kilka lat występował w Piwnicy pod Wyrwigroszem w Krakowie. Były premiery, byli widzowie. Co poniedziałek, po spektaklu odbywały się biesiady przy pianinie i przy winie do późnych godzin nocnych.

Dziewięć lat później żywot restauracji ?Wyrwigrosz? oraz jego ?Piwnicy? dobiegł kresu. I tak zakończył się pierwszy, ?romantyczny? okres działalności kabaretu. W tzw. międzyczasie kabaret angażowany był do Benefisów w Teatrze STU, które regularnie realizowała TVP2. Pojawiali się na telewizyjnych kabaretonach w Mrągowie, Koszalinie, na Piknikach telewizyjnej ?2?, kabaretonie w Opolu i na różnych innych.
 
Po renowacji składu w 2005 roku kabaret wsiadł w busa i zaczął podróżować po kraju i zagranicy. Ten etap działalności trwa do dzisiaj. Pozytywizm! Wysiadają z auta tylko wtedy, kiedy trzeba pozytywnie wystąpić. Po drodze zdarzyła się ponad czteroletnia współpraca z RMF FM, gdzie dwa razy w tygodniu kabaret miał swoje okienko z nowymi przygodami Kresowiaków. 

W 2008 roku kabaretowi wypaliła się płyta DVD, której już nie ma w sklepach, bo poszła. Z następną kabaret jest w ciąży. Była też płyta z fajnymi piosenkami. Kolejna tuż, tuż. Był ?Donald marzy?, była ?Jesteś spalona?, były liczne autorskie programy w TVP2, kabaretony opolskie, Mrągowa, ?Koszaliny?, Płocki, ?Kraj się śmieje?, Kluby ?2?... Trudno to wszystko wymienić. Więc nie wymieniamy.
 
Źródło: kabaret.pl
Komentarze do Festiwal Twórczości Kabaretowej w Skierniewicach! ...

! N !