eKabaret.pl - kabarety i skecze online!
Wszystko (2847)   Kabarety (321)   Spektakle (1089)   Koncerty (1095)  
 
szukaj wydarzeń
Bilety na Bang2 (standup)
Zapomniane hasło? Przypomnij je sobie klikając tutaj!

Polska Liga Stand-upu!

 Polska Liga Stand-upu!
Wyświetleń: 3338
28 września 2014
Polska Liga Stand-upu to ogólnopolski cykl imprez stand-up comedy, podczas których wystąpi 15 komików, prezentujących różnorodne style i poczucie humoru. Dodatkowe emocje zapewni fakt, że podczas każdej imprezy komicy będą rywalizować ze sobą w parach, walcząc o udział w imprezie finałowej, na której wyłoniony zostanie zwycięzca pierwszej edycji Polskiej Ligi Stand-upu. Odbyła się już inauguracja w Warszawie, zapraszamy teraz do innych miast!
Czym jest stand-up? 

Stand-up to forma komediowa oparta na monologu scenicznym. Komicy podczas występów bazują na swoim tekście, charyzmie i kontakcie z publicznością, do której zwracają się bezpośrednio. Mimo tego, że w stand-upie zazwyczaj nie są wykorzystywane żadne rekwizyty ani dodatkowe efekty, to stand-up pozostaje gatunkiem bardzo różnorodnym: część występujących preferuje krótkie i szybkie żarty, inni opierają się na dłuższych historiach. W stand-upie pojawiają opowiadania zaczerpnięte z życia, opatrzone zabawnymi pointami, jak i abstrakcyjne żarty ukazujące wyobraźnię komików. 

 Niewątpliwie jest to gatunek dla publiczności oczekującej od artystów czegoś więcej niż parodiowania osób i odgrywania scenek z życia. Dzięki temu, że komicy nie boją się poruszać kontrowersyjnych tematów, stand-up adresowany jest do ludzi mających wiele dystansu zarówno do siebie, jak i otaczającego świata. 

 Uczestnicy Polskiej Ligi Stand-upu: 

Grupa A: 


Grupa B: 

Łukasz "Lotek" Lodkowski, Bękarty Stand-upu (Warszawa) 

Grupa C: 
Zobacz skrót tego co działo się w Warszawie:
Cele Ligi i przebieg imprez: 
 Organizując ogólnopolski cykl imprez, chcemy przedstawić różnorodność polskiej sceny stand-upowej jak największej ilości widzów i tym samym spopularyzować gatunek, jakim jest stand-up comedy oraz wypromować uczestniczących w Polskiej Lidze Stand-upu młodych komików. 

 W ramach każdej imprezy odbywać się będą występy komików, którzy rywalizować będą ze sobą w parach. Punkt za zwycięstwo w każdej parze dostanie ten stand-uper, który otrzyma więcej głosów w głosowaniu publiczności. 

 Każdy z uczestników Ligi weźmie udział w czterech imprezach, pojedynkując się w ten sposób z wszystkimi osobami w swojej grupie. 

Nadchodzące imprezy:  Finał: Finał odbędzie się w styczniu 2015 r., w mieście, w którym podczas wcześniejszych imprez pojawiło się najwięcej widzów. W finale uczestniczyć będzie 4 komików - zwycięzcy grup oraz jedna osoba z drugiego miejsca, która zostanie wyłoniona w głosowaniu przez Internet.


Więcej informacji wkrótce.:)


Patron medialny: 

Komentarze do Polska Liga Stand-upu!...
Bartosz Zalewski - Stand-Up - Bydgoszcz
Info: 8 czerwca 2021, godz. 20:00 w Pub Kubryk
Antoni Syrek-Dąbrowski - Koszalin
Info: 11 czerwca 2021, godz. 19:00 w Event Center G38
Stand-up: Solec Zdrój - Solec Zdrój
Info: 11 czerwca 2021, godz. 20:00 w Gminne Centrum Kultury
Stand-up Koszalin - Koszalin
Info: 2 lipca 2021, godz. 19:00 w Teatr Muzyczny ADRIA
Zalewski & Borkowski Przedstawiają - Warszawa
Info: 9 września 2021, godz. 20:00 w Klub Hydrozagadka
Zalewski & Borkowski Przedstawiają - Wrocław
Info: 10 września 2021, godz. 18:00 w Surowiec Club
Zalewski & Borkowski Przedstawiają - Wrocław
Info: 10 września 2021, godz. 20:30 w Surowiec Club

! N !