eKabaret.pl - kabarety i skecze online!
Wszystko (2732)   Kabarety (302)   Spektakle (1088)   Koncerty (1043)  
 
szukaj wydarzeń
Bilety na Bang2 (standup)
Zapomniane hasło? Przypomnij je sobie klikając tutaj!

Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka 2015

Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka 2015
Wyświetleń: 1707
9 lipca 2015
brak danych
Już niebawem rusza jeden z najbardziej lubianych przeglądów kabaretowych, czyli na Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka, który odbędzie się w dniach 23-25 lipca w Ełku! Znamy już gości i program imprezy! Słońce, jeziora, lasy i cztery dni świetnej zabawy! Polecamy gorąco!
23 - 26 lipca 2015 r.
Ełckie Centrum Kultury

sektor A - rzędy: od I do X
sektor B - rzędy: od XI do końca

karnet: 
sektor A, folder, koszulka - 150 zł
sektor B, folder, koszulka - 120 zł

karnet nie obowiązuje podczas Kina Uśmiechu


Jury: Grzegorz Miecugow, Jacek Fedorowicz, Leszek Jenek, Czesław Tenor Jakubiec
Prowadzenie konkursów: Przemysław Sasza Żejmo - Kabaret Jurki

Program festiwalu:

23 lipca (czwartek)

godz. 17:00 Konkurs o Grand Prix - sala widowiskowa ECK - bilet: 10 zł 
godz. 20:00 Wernisaż wystawy rysunków Jacka Fedorowicza - Galeria Ślad ECK - wstęp wolny
godz. 21:00 Kabaret Młodych Panów, Kabaret Ciach - amfiteatr w Ełku - bilety: sektor A/B, przedsprzedaż: 40 zł/30 zł, w dniu koncertu: 50 zł/40 zł 
godz. 22:30 Koncert zespołu 48h, taras ECK - wstęp wolny

24 lipca (piątek)

godz. 17:00 Konkurs o Grand Prix - sala widowiskowa ECK - bilet: 10 zł
godz. 21:00 Kabaret Smile, PUK - amfiteatr w Ełku - bilety: sektor A/B, przedsprzedaż: 40 zł/30 zł, w dniu koncertu: 50 zł/40 zł 
godz. 22:30 Warchlak Jam Session, taras ECK - wstęp wolny

25 lipca (sobota)

godz. 11:00 Śniadanie w Amfiteatrze - wstęp wolny
- Konkurs publiczności na temat 590 lat Ełku, losowanie nagród wśród głosującej publiczności
godz. 17:00 Koncert laureatów - sala widowiskowa ECK - bilety: przedsprzedaż/w dniu koncertu 25/30 zł 
godz. 21:00 MULATKABARETON - amfiteatr w Ełku 
Kabarety: K2, Nowaki, Kwartet Okazjonalny, prowadzenie z krótkimi monologami - Piotr Bałtroczyk
godz. 22:30 DJ P&P, taras ECK - wstęp wolny


26 lipca (niedziela) 

 Kino Uśmiechu - sala widowiskowa

godz. 13:00 Mikołajek na wakacjach - bilet 12 zł
godz. 17:00 Sklep dla samobójców - bilet 15 zł
godz. 19:00 Dumni i wściekli - bilet 15 zł

23 lipca 2015 r. (czwartek)

godz. 17:00
- sala widowiskowa -
Konkurs o Grand Prix - bilet: 10 zł

w programie: Sam przeciwko Polsce

Szymon to wschodząca gwiazda polskiej sceny kabaretowej. Wciąż młody wiekiem ale już bogaty doświadczeniem. Swoją twórczością zachwycił spore rzesze publiczności oraz największych twórców polskiego kabaretu, którzy z uznaniem wypowiadają się o jego twórczości. Jacek Fedorowicz, Maria Czubaszek, Waldemar Sierański z Kabaretu Koń Polski, Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru Mru czy Tomasz Jachimek zgodnie twierdzą, że potencjał Szymona jest olbrzymi i ciągle się rozwija.

Młody komik to laureat ponad dwudziestu ogólnopolskich festiwali kabaretowych, także tych najbardziej prestiżowych, jak krakowska PAKA, Bielskie FERMENTY, czy organizowany przez radiową TRÓJKĘ Turniej Małych Form Satyrycznych.

www.szymonmowi.pl


w programie: Bidon czyli program PROsportowy

Kabaret działa w składzie (Łukasz, Jan, Artur) od 2010 roku. Na Mulatce zdobyliśmy dwukrotnie III miejsce (2014,2013) oraz wyróżnienie (2012). Jak co roku na MULATKĘ przygotowaliśmy NOWY PROGRAM. Tym razem tematem naszych skeczów jest świat sportu. Z dużą popularnością spotkał się nasz cover / parodia pt. ?Grille? piosenki Kamila Bednarka pt. ?Cisza?.

Skład kabaretu:
Łukasz Matuszewski
Jan Pituła
Artur Urban
Krzysztof Nowaczyk (obsługa techniczna)
Magda Mickiewicz (obsługa techniczna)

www.czolowkapiekla.art.pl


w programie: Cały żartem i pół serio

Powstaliśmy w 2011 roku jak feniks z popiołów na uczelni PWSW w Przemyślu. Jednak wszystko zaczęło się kilka lat wcześniej w szkole średniej gdzie przy użyciu naszych głów i napełnieniu ich odpowiednią ilością wina z piwnicy przygotowywaliśmy pierwsze skecze na szkolny konkurs a później na zlecenie samej jej magnificencji pani dyrektor. Po długim procesie gdybania i myślenia co by było gdybyśmy znowu wystąpili wreszcie, dosłownie i w przenośni zacisnęliśmy pośladki i doprowadziliśmy do pierwszego występu na naszej uczelni...

Skład kabaretu:
Marek Gajewski
Wojciech Smyk
Krzysztof Jasiewicz
Marcin Lis (gitara elektryczna)
Damian Filowicz (manager, akustyk)
Krystian Łupieniak (obsługa techniczna)

www.kabarettrzeciastronamedalu.pl


w programie: W 30 minut dookoła komedii

Kabaret Inaczej tworzy trzech mężczyzn o niezbyt nachalnej urodzie, za to z dużym dystansem i poczuciem humoru. Wszyscy członkowie kabaretu pochodzą z Białegostoku, co dodatkowo nie ułatwia życia. Jednak jeżdżąc po kraju, staramy się obalić stereotyp, iż stolica Podlasia to tylko kolebka biesiady i disco-polo. Pokazujemy, że można ?Inaczej?. Bo można.

Skład kabaretu:
Mateusz Sitko
Maciej Bukłaga
Mieszko Minkiewicz
Katarzyna Humienna

www.kabaretinaczej.pl


w programie: Chyrkowisko

Kabaret Hyrki powstał w 2009 roku w Warszawie jako jeden z nielicznych w Polsce kabaretów w pełni żeńskich. Tworzą go 3 młode dziewczęta, z czego 2 ładne i 1 inteligentna. Studiują różne kierunki: od północnego wschodu do południowego zachodu, gdzie wielokrotnie prezentowały swoje skecze ku uciesze szerokiej publiczności. Sukcesywnie podbijają Polskę swoimi programami - ?Kobieta pracująca? oraz ?Hyrkowisko?, łącząc na scenie swój niebywały wdzięk z łatwością nawiązywania relacji z widzem.

Skład kabaretu:
Katarzyna Olszewska
Klaudia Sykuła
Magdalena Szczerbińska
Łukasz Korpal (techniczny)

www.facebook.com/KabaretHyrki

w programie: KOBIETA - najlepsza inwestycja

Kabaret istnieje od 2013 roku, w styczniu 2014 roku przedstawiłyśmy swój pierwszy program w klubie kabaretowym 'GĘBA' w Zielonej Górze. W lutym 2015 roku pokazałyśmy swój drugi program ?KOBIETA - najlepsza inwestycja? w naszym obecnym składzie, czyli Dominika, Sylwia i Ania, również w klubie 'GĘBA', w tym samym miesiącu zdobyłyśmy I nagrodę na przeglądzie kabaretowym PIGI w Gorzowie Wielkopolskim a w kwietniu na bitwie kabaretowej KLAMKA Krakowie zdobyłyśmy III miejsce. W maju nasz program trwający 1,5 godziny pokazałyśmy szerszej publiczność w Piwnicy Artystycznej Kawon. Miałyśmy także okazję do zaprezentowania się na Bachanaliowym Kabaretonie w Zielonej Górze.

Skład kabaretu:
Dominika Najdek
Anna Wolińska
Sylwia Leszczyńska

www.facebook.com/KabaretZalotka

godz. 20:00
- Galeria Ślad -
Wernisaż wystawy rysunków Jacka Fedorowicza, wstęp wolny


"Mam 77 lat i od lat sześćdziesięciu zajmuję się rozśmieszaniem. Nie tylko rozśmieszaniem, ale rozśmieszanie było zawsze najbardziej widoczne, więc się nie dziwię, że z tym się głównie kojarzę i nie mam nic przeciwko temu. Czasem nawet wyłażę ze skóry, żeby nie zawieść oczekiwania i robię wszystko (w granicach przyzwoitości) żeby rozśmieszyć.
Malarstwem się nie zajmowałem, bo dość wcześnie doszedłem do wniosku, że jest tylu zdolniejszych ode mnie, że i tak się nie przebiję. Poza tym malarstwo to jest zajęcie dla ludzi bardzo bogatych, którzy mają z czego żyć. Ja zarabiałem na rysunkach. Mogłem to robić tylko na rysunkach satyrycznych, więc czuję się w sporym stopniu, a właściwie nawet w największym, karykaturzystą."

godz. 21:00
- amfiteatr w Ełku -
Kabaret Młodych Panów, Ciach, 
bilet: sektor A/B, przedsprzedaż: 40 zł/30 zł, w dniu koncertu: 50 zł/40 zł


Kabaret Młodych Panów - premiera pierwszego programu miała miejsce 7 października 2004 roku, w Rybniku, podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK. Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, BEZCZELNIE MŁODZI Panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez ? ze śmiechu oczywiście ? fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach ? stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej...
Dotychczasowy dorobek artystyczny zebrali na trzech płytach DVD, a ostatnią pt. ?Bezczelnie Młodzi? zrealizowaną przy udziale wyjątkowych gości Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury, Kabaretu Ani Mru Mru i Smile, wydali w 2012 roku.

skład kabaretu:
Robert Korólczyk
Mateusz Banaszkiewicz
Bartek Demczuk
Łukasz Kaczmarczyk


Kabaret Ciach - Ciach to jeden z filarów Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego. Kabaret młody duchem i bogaty doświadczeniem. Młodość, objawia się w stałej twórczej aktywności, która mniej więcej raz na rok owocuje premierowym programem. Ciach łączy dobry poziom literacki z humorystycznym przeglądem obyczajów i przywar Polaków. Ponadto w spektakle wplata elementy improwizacji, dzięki czemu każdy kolejny występ jest inny i niepowtarzalny. Wszystko pokazuje w klimacie humoru sytuacyjnego lub absurdalnego, w myśl Gogolowskiej zasady: Z czego się śmiejecie? Z samych siebie się śmiejecie!

Inspiracji do kolejnych programów dostarcza wnikliwa obserwacja rzeczywistości, a czasami nawet korespondencja od widzów tak, jak było to w przypadku programu ?LISTY OD WIDZÓW?. Jego fragmenty zaprezentował min. na antenie TVP 2, w Kabaretowym Klubie Dwójki, którego gościem specjalnym był kultowy satyryk i komediopisarz Stanisław Tym, z którym Kabaret Ciach ściśle współpracuje, występując na wspólnych koncertach.

skład kabaretu: 
Małgorzata Czyżycka
Leszek Jenek - ex kabaret Potem
Tomasz Kowalski

godz. 22:30
- taras ECK - 
Koncert zespołu 48h, wstęp wolny

"48 h" gra kompozycje takich artystów jak: George Benson, Ronny Jordan, Miles Davis oraz własne kompozycje muzyczne, inspirowane muzyką smoothjazzową. Instrumentem wiodącym jest gitara , a całość okraszona jest delikatnym groowem.

Zespół powstał w maju 2012 roku w składzie:

Wojciech Wrona - gitara
Emil Mankiewicz - piano
Rafał Ostrowski - gitara basowa
Igor Ostaszewski - perkusja

24 lipca 2015 r. (piątek)

godz. 17:00
- sala widowiskowa -
Konkurs o Grand Prix - bilet: 10 zł


w programie: Amatorologia

Amatorologia to pierwsza polska komedia taneczna. Przedstawiona uniwersalnym językim tańca opowieść o życiu współczesnego człowieka podbija serca widzów na całym świecie. Jest dowcipna, błyskotliwa, pełna trafnych obserwacji. Kolejne sceny i perypetie bohaterów to krzywe zwierciadło, w którym oglądamy ...

Występ Fair Play Crew stał się sensacją 31. PAKI 2015, zdobywając pierwsze miejsce oraz nagrodę publiczności. Nowa formuła komedii zachwyciła Jury, widownię i środowisko kabaretowe.

skład:
Wojciech "Blacha" Blaszko
Błażej "Bzyga" Górski
Rafał "Roofi" Kamiński
Cezary "Kruk" Krukowski
Karol "Niecik" Niecikowski
Marcin Rogalski

www.fairplaycrew.com


w programie: Wybierzcie mnie, a zobaczycie ile da się jeszcze w naszej Polsce spieprzyć

Polityk, patriota, anarchista, samotny lider bez partii, prawdziwy teść stanu. Mówi to, co chcielibyście usłyszeć ale boicie się o tym powiedzieć. Nie szczędzi mocnych słów na polu życia publicznego, kultury i sztuki. Stroni od polityki. Jedyny polityk wśród solistów kabaretowych oraz jedyny solista wśród polityków. Twój kandydat na prezydenta.

Wśród największych osiągnięć można wymienić:
- Wieczór Ostatniej Szansy 31. PAKI w Krakowie (2015)
- Laureat II Nagrody i Nagrody Publiczności na 32. Turnieju Łgarzy w Bogatyni (2015)
- Zwycięzca Turnieju Kabaretowego w Wąchocku (2014)
- Laureat II miejsca Skierniewickiego Odcinka Kabaretowego (2014)

skład kabaretu:
Damian Kubik
Karolina Luboch (akustyk)

www.antonigorgongrucha.pl


w programie: Reset

Komik, improwizator. Na scenie od 2008 roku. Prezentuje charakterystyczny i abstrakcyjny styl komedii z dużą domieszką improwizacji. Wystąpił w obu sezonach polskiego ?Comedy Central prezentuje? oraz w ?Tylko dla dorosłych? czy ?Dzięki Bogu już weekend?. Czynnie zajmuje się też improwizacją teatralną. Sam zdobywał kurs w I.O. Chicago, w szkole której absolwentami są również Tina Fey, Bill Murray czy Mike Myers. Na codzień jest członkiem Teatru Improwizowanego Hofesinka.

Laureat: 
- I miejsca na Festiwalu Komedii Szpak w Szczecinie 2013
- I miejsca na Festiwalu Ludzik w Koszalinie 2014
- I miejsca na Festiwalu Komedii Wrocek 2014
- I miejsca na Pace 2015
- zdobył również nagrodę specjalną za kreacje Yody na MULATCE,


w programie: Telewizja za trzy grosze

Grupa powstała w 2012 roku w Warszawie. Ze swoim pierwszym programem ?Pierwsze koty robaczywki? dotarli do półfinałów PAKI, po czym zaczęli swoją współpracę z klubem na Hożej, w którym organizują Przymiarki Kabaretowe, Poligony Kabaretowe i występują z tworzonym przez siebie materiałem. W 2015 roku ze swoim nowym programem "Telewizja za trzy grosze" po raz drugi osiągnęli półfinały PAKI.

skład kabaretu: 
Maciej Pawłowski
Kajetan Zakrzewski
Filip Stysiak
Aleksander Kowal
Jan ŁukasikJan Marczewski


w programie: Zaraz Wam wszystko wyśpiewam

Bard to autorski projekt Adama Wacławiaka. Współtowarzyszy mu dwóch muzyków. Program opiera się na piosenkach, konferansjerce, monologach. Adam Wacławiak - Aktor, tekściarz i piosenkarz. Członek Kabaretu 7 minut Po - laureat wielu nagród za osobowość sceniczną. Od wielu lat jego pasją była scena i estrada. Ucząc się u wielu znanych profesorów zdobył umiejętności i warsztat pozwalający mu przemieniać się w niezliczoną ilość postaci. Manewrując głosem zaskakuje, bawi i oczarowuje każdego słuchacza. Jego pasja, czyli kreowanie kolejnych zabawnych przedsięwzięć i elementów przedstawienia, sprawia że uczestnicy spektaklu wspaniale się bawią.


w programie: Żeromski i inni

Ścibor Szpak, a właściwie jednoosobowy kabaret dwuodobowy Ścibor&Szpak, powstał w 1970 roku. Początkowo skupił się na szlifowaniu zdolności motorycznych i psychofizycznych. Od początku między członkami dochodziło do sporów, a nawet kłótni, czego efektem był prawie całkowity brak działalności scenicznej aż do 2005 roku. Od tego czasu występuje coraz częściej, przez co w 2011 roku utracił status kabaretu chronionego. Laureat wielu przeglądów i festiwali, między innymi dwukrotny zwycięzca krakowskiej PAKI, laureat Grand Prix LWHiS, Festiwalu Piosenki Kabaretowej Obora i wielu innych.

www.sciborszpak.pl

godz. 21:00
- amfiteatr w Ełku -
Kabaret Smile, PUK
bilet: sektor A/B, przedsprzedaż: 40 zł/30 zł, w dniu koncertu: 50 zł/40 zł


Kabaret Smile - preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego bo po co parodiować komedię.
Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami. Każdy nasz spektakl jest jedyny i niepowtarzalny. Oglądanie nas w telewizji czy w internecie jest jak zwiedzanie Nowego Jorku czy Wałbrzycha w Street View - Google Maps. Dlatego też jeśli kabaret Smile, to tylko i wyłącznie na żywo.

skład kabaretu: 
Michał Kincel
Paweł Szwajgier
Andrzej Mierzejewski


Kabaret PUK - Kabaret pochodzi z Krakowa. W skład zespołu wchodzą osoby o bogatym doświadczeniu teatralnym i kabaretowym. Łączymy żywiołowość i dynamizm kabaretu z teatralną formą i dbałością o szczegóły.

Alan Pakosz - autor tekstów, improwizator, aktor na stałe współpracujący z Teatrem KTO w Krakowie, dyrektor programowy Przeglądu Kabaretów PAKA oraz Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Scenicznej ImproFest.
Agata Słowicka - aktorka, na stałe współpracująca z Teatrami KTO i Groteska w Krakowie. Studentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.
Tomasz Biskup - tekściarz, stand-upper, improwizator. Urodzony komik. Prowadzi bloga: http://jegoeminencja.pl/
Karol Bulski - pianista, kompozytor, wokalista, student Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej - ma kota.
Michał Próchniewicz - (obsługa techniczna oraz współtworzenie tekstów) - Dawniej związany z teatrem KTO. Obecnie członek grupy improwizacyjnej AD HOC.

godz. 22:30
- taras ECK - 
Warchlak Jam Jession, wstęp wolny


"Ladies and Gentleman! Welcome to the show!

To znowu my, warchlakowe towarzystwo! Po raz kolejny chcemy wpompować w nasze miasto gruby kawał dobrej muzyki. Tym razem jam session odbędzie się na tyłach ECKu, za restauracją Motyla Sen. 24 lipca szykujcie się na wydarzenie z dużą dawką humoru, a to za sprawą tego, że Mulatka ponownie rozbawi ełcką publiczność. Natomiast nasz Warchlak, dziki i wiecznie spragniony muzycznych doznań, około godziny 22 będzie świntuszył w rożnej tonacji, na rozmaitych instrumentach razem z Wami. Takiego after party po Mulatce jeszcze nie było! Dlatego szykujcie kostki gitarowe, perkusyjne pałki, bierzcie ze sobą matki, żony i kochanki! Dla bezpieczeńswa dzieci zostawcie w domu i ruszajcie z kopyta na WARCHLAK JAM SESSION!"

25 lipca 2015 r. (sobota)

godz. 11:00
- amfiteatr w Ełku - 
Śniadanie w amfiteatrze, wstęp wolny

Konkurs publiczności na temat 590 lat Ełku, a wśród głosującej publiczności odbędzie się losowanie nagród.

godz. 17:00
- sala widowiskowa - 
Koncert Laureatów, bilet: 25 zł/30 zł (przedsprzedaż/w dniu koncertu)

W Koncercie Laureatów biorą udział najlepsze kabarety konkursowe, prezentując swoje najciekawsze skecze.


godz. 21:00
- amfiteatr w Ełku -
MULATKABARETON - prowadzi Piotr Bałtroczyk
Kabarety: K2, Nowaki, Kwartet Okazjonalny
bilet: sektor A/B, przedsprzedaż: 40 zł/30 zł, w dniu koncertu 50 zł/40 zł


Kabaret K2 - Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e. Zwiemy, a właściwie ksywujemy się barciś i mimi. Niektórzy z Was, drodzy czytacze, mogą kojarzyć nas z formacji: Babeczki z Rodzynkiem i hlynur. Słusznie. Do niedawna je współtworzyliśmy. Od dłuższego czasu kontentowało nas wspólne dokazywanie. Zarówno sceniczne, jak i towarzysko ? imprezowe. Założyliśmy K2, żeby to kontentowanie kontynuować. W czystym, dwuosobowym wymiarze. Nasz program jest dynamiczny. Jeżeli szukacie w kabarecie liryki, u nas jej nie znajdziecie. Nie, żebyśmy nie cenili, ale nie stosujemy. Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były ?o czymś?. Jednak jest to staranność nie nachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji. Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu.


Kabaret Nowaki - młoda, zdolna i wybitnie energetyczna trójka zielonogórskich artystów. Ich talent i kreatywna praca przynoszą rezultaty w postaci wypełnionych po brzegi sal i śmiejącej się widowni, która polubiła ich charakterystyczną ekspresję i oryginalny sposób poruszania tematyki obyczajowej. W skład kabaretu wchodzą Adrianna Borek ? kobieta, potrafiąca wcielić się w każdą postać, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg ? pełni energii, którą zarażają widownię, świetnie sprawdzający się także w roli konferansjerów.

Ich najnowszy program "Moda na Nowaki" to dowód na to, jak popularnym i lubianym kabaretem jest obecnie ten zespół. W spektaklu kabaret przedstawia swoje największe hity i cały wachlarz absurdalnych i zaskakujących postaci, które są zabawną odpowiedzią na naszą codzienność. A realizowane we współpracy z Krzysztofem Jaroszyńskim widowisko "Królestwo za uśmiech czyli Szekspir z jajami" zwraca uwagę nie tylko na aspekt twórczy artystów, ale także na dobre przygotowanie aktorskie.

Młodość i doświadczenie Nowaków procentują na każdym występie. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę. Kabaret Nowaki potrafi zarazić dobrym humorem najbardziej ponurego widza.


Kwartet Okazjonalny - zespół wykonujący standardy muzyki klasycznej i rozrywkowej. Tworzący go absolwenci szkół muzycznych wykorzystują instrumenty w niekoniecznie typowy i wymarzony przez kompozytora sposób. Butelki, grzebienie, trąbka od roweru dla artystów z Kabaretu Okazjonalnego, nadają się do grania równie dobrze jak poczciwy kontrabas i tradycyjny akordeon. Co na to uwielbiani i wykorzystywani przez Kabaret; Mozart, Chopin, Gershwin i Ravel - nie wiadomo. Wiadomo, że publiczność Kwartet Okajzonalny kocha.

A było to tak: W 1999 roku, dzisiejsi artyści, postanowili wystąpić na konkursie zorganizowanym przez PWST w Krakowie, którego ideą było zagranie utworu Fryderyka Chopina na wszystkich instrumentach z wyjątkiem fortepianu.

Pomysł spodobał się tak dalece, że powstał czteroosobowy zespół, który grając na butelkach, grzebieniach, kontrabasie, akordeonie, flecie i glinianym koguciku wykonał kilka utworów kompozytora. Otrzymał wyróżnienie i nagrodę publiczności. I w ten sposób jednorazowy żart przerodził się w poważną działalność.

Oryginalne połączenie brawurowo wykonywanej muzyki z etiudami aktorskimi wykreowało jedyną tego typu w Polsce grupę kabaretową. Kwartet Okazjonalny konsekwentnie, uparcie i z powodzeniem tworzy nieodpowiednie i bulwersujące interpretacje muzyczne licząc na wyrozumiałość krytyków i uśmiech publiczności.

godz. 22:30
- taras ECK -
DJ P&P, wstęp wolny

DJ P&P, członkowie: Patryk Kotarski, Paweł Pudłow
Gatunek: HOUSE // DEEP // GROOVE // INDIE DANCE // FUNKY // TRAP // ELECTRO // 80-90' //

26 lipca (niedziela)

Kino Uśmiechu
godz. 13:00
- sala widowiskowa -
Wakacje Mikołajka - bilet: 12 zł
gatunek: familijny, komedia; czas trwania: 97 min.


Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

obsada:
Mathéo Boisselier - Mikołajek
Valerie Lemercier - Matka Mikołajka
Kad Merad - Tata Mikołajka
Dominique Lavanant - Babcia Mikołajka
Francois-Xavier Demaison - Rosół
Francois Damiens - Blédur
twórcy:
Laurent Tirard - reżyser, scenariusz

Kino Uśmiechu
godz. 17:00
- sala widowiskowa -
Sklep dla samobójców - bilet: 15 zł
gatunek: komedia, animacja; czas trwania: 79 min.

 

Mishima (Michał Wójcik) i jego żona Lukrecja (Joanna Kołaczkowska) prowadza wyjątkowy sklep - z artykułami dla samobójców. W mieście tak szarym i smutnym, że wszyscy marzą o tym, by jak najszybciej zakończyć swój żywot, sklepik rodziny Tuvache okazuje się być wyjątkowo trafnym przedsięwzięciem. Każdy znajdzie tu cos dla siebie, od wymyślnych trucizn, specjalnie ostrzonych sztyletek i samurajskich mieczy po zwykła konopna linę. W fachowej obsłudze klientów pomagają dzieci właścicieli - Marynia (Magdalena Kumorek) i Wincek (Wojciech Mecwaldowski). Profesjonalna porada i bogactwo asortymentu gwarantują całkowity brak stałych klientów. Interes kwitnie, aż do dnia narodzin trzeciego potomka, który ku utrapieniu całej rodziny, uśmiecha się. Gorzej! Jego zaraźliwy optymizm sprawia, e ze sklepu coraz częściej wychodzi się widząc jasna stronę życia.

obsada: 
Michał Wójcik - Mishima
Joanna Kołaczkowska - Lukrecja
Magdalena Kumorek - Marynia 
Wojciech Mecwaldowski - Wincek  
Kacper Siekanowicz - Alan 
Robert Górski - Dobry człowiek
Artur Andrus - Dżentelmen
Michał Figurski - Bezdomny
Czesław Mozil - Zakochany
Marcin Wójcik - Trener
Mikołaj Cieślak - Desperat 
Roman Żurek - Gangster 
Władysław Sikora- Pan Calmel 


twórcy: 
Patrice Leconte - reżyser, scenariusz
Bartosz Kędzierski - reżyser dubbingu PL, teksty 
 

Kino Uśmiechu
godz. 19:30
- sala widowiskowa -
Dumni i wściekli - bilet: 15 zł
gatunek: komedia; czas trwania: 120 min. 

 

Film "Dumni i wściekli", to komedia w reżyserii Matthew Warchusa ("Simpatico"), opowiadająca o grupie homoseksualnych aktywistów, którzy postanawiają połączyć siły ze strajkującymi w latach 1984 - 1985 brytyjskimi górnikami.

obsada:
Bill Nighy - Cliff 
Imelda Staunton - Hefina 
Dominic West - Jonathan 
Paddy Considine - Dai 
Andrew Scott - Gethin 
George MacKay - Joe 
Joseph Gilgun - Mike 
Ben Schnetzer - Mark

twórcy:
Matthew Warchus - reżyser 
Stephen Beresford - scenariusz 
Tat Radcliffe - zdjęcia 
Christopher Nightingale - muzyka 
Melanie Oliver - montaż

 

Komentarze do Mazurskie Lato Kabaretowe Mulatka 2015...
Teatr Piasku - Królowa Śniegu - Kielce
Info: 31 października 2020, godz. 17:00 w Sala Koncertowa Filharmonii Świętokrzyskiej
Koncert Chopinowski - Warszawa
Info: 31 października 2020, godz. 19:00 w Sala Koncertowa Fryderyk
Kasia Moś & AUKSO - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
niemaGOtu - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
DŻEM - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Antonina Krzysztoń - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Panience na dobranoc - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
AniKa Dąbrowska - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
PENTECOSTE - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Festiwal Kultury Zdrowia - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Agnieszka Adamczewska - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Zielone zdrowie - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
4Dreamers - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Sztywny Pal Azji - Internet
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Internet
Folk Metal Night Dziady - Wrocław
Info: 31 października 2020, godz. 20:00 w Stary Klasztor

! N !